FISA MEDICALA AUTO – LISTA UNITATILOR MEDICALE DIN ARAD

Nu uita acasa!

Ce acte sunt necesare ?

 
  • Buletin / Carte de identitate;

  • Fişa de şcolarizare – dacă este cazul;

  • Adeverinţă din partea medicului de familie. Aceasta trebuie să conţină menţiunea că cel care solicită fişa este apt pentru a conduce. Dacă nu este stipulat ultimul detaliu, pe adeverinţă trebuie să existe parafa din partea medicului de familie pe fişa pentru permis auto la punctul B, în situaţia în care pacientul figurează cu boli cronice;

  • Specificaţii legate de ochelarii de vedere – în cazul în care aceştia există;

  • Cei care suferă de diabet vor prezenta şi o scrisoare medicală, din partea medicului diabetolog, în care sunt trecute diagnosticul, tratamentul, precum şi confirmarea că solicitantul este apt să conducă.

Recomandare

Cauti un service auto, statie ITP, vulcanizare, spalatorie sau asigurare auto? Raspunsul il gasesti pe site-ul GhidAutoService.ro , cel mare site cu servicii auto din Romania.